Logopedia – Oddział Przedszkolny w SP

Zabawy rozwijające zasób słownictwa dzieci

Dzisiaj proponuję  2 zabawy:

 1. Dobieramy słowa łączące się tematycznie
  Zabawa polega na wyszukiwaniu słów (wielu) w ramach ustalonego tematu. np.
  Do nowego mieszkania wstawimy…(kanapę, szafę, krzesła, stół itd.)
  Jedziemy na wycieczkę i zabieramy ze sobą….
  Założę bluzę, która ma paski w kolorze…
  W Zoo można zobaczyć… Lubię jeść owoce…..                                                                                                                             Wiosna gniazda budują:……                                                                                              Lubię lody o smaku……                                                                                                               Po wodzie pływa…………..                                                                                                  Wysoko leci…..                                                                                                                          Po ulicy jeżdżą…………..                                                                                                                Na placu zabaw jest……….

 

 1. Ćwiczenie polega na kończeniu zdań (podaniu nazwy kategorii):
  Jabłko, gruszka, śliwka to owoce
  Świerk, sosna, dąb to …
  Kalosze, tenisówki, klapki to …
  Lalka, miś, samochód to …
  Kanapka, zupa, pizza to …
  Chłopiec, pani, dziecko to …
  Róża, tulipan, mak to … Kapusta, pomidor, ogórek to……                                                                                          Szafa, stół, łóżko to…..                                                                                                                  Łyżka, widelec, nóż to……………                                                                                                       Biały, niebieski, zielony to………                                                                                      Samochód, motor, traktor to……

                                                                                                             Pozdrawiam logopeda

 

Skip to content