Grupa I – 04.06.2020 r.

Temat: Kolorowy dzień.

Pomoce: kamienie, kredki świecowe, farby plakatowe

Przebieg:

1.„Kolorowe kamienie” – podczas spaceru poproś dziecko, aby poszukało kilku kamieni (najlepiej gładkich, wielkości połowy dłoni dziecka). Po powrocie do domu zachęć dziecko do pokolorowania kamieni kredkami świecowymi, lub pomalowania farbami plakatowymi. Zachęć do tworzenia na kamieniach kolorowych wzorów. Możecie wspólnie zastanowić się, co przypomina Wam kamień (np. głowę dinozaura) i dorysować na kamieniu odpowiednie szczegóły (np. zęby, oczy i nos).
Zabawa rozwija wyobraźnię i kształtuje sprawność rąk.

2.„Smaczne potwory” – przygotuj dowolne owoce i warzywa (gotowe do spożycia). Poproś, aby dziecko podało ich nazwy, przeliczyło je, powiedziało, których owoców i warzyw jest więcej, a których mniej. Zachęć dziecko do obierania, krojenia (za pomocą bezpiecznego noża) i układania z cząstek warzyw i owoców smacznych potworów. Wspólnie wymyślcie historię o każdym potworze, a na koniec zabawy zachęć dziecko do jego zjedzenia. Możecie się pobawić w rozpoznawanie warzyw, z których składa się smaczny potwór na podstawie węchu i smaku.
Zabawa rozwija sprawność rąk, wyobraźnię i zdrowe nawyki żywieniowe dziecka.

3.„Sznurkowe kwiaty”– przygotuj stare czasopismo, kartki, farby plakatowe, miseczkę i sznurek długości około 20-30 cm. Złóż kartkę na pół. Poproś dziecko, aby cały sznurek zamoczyło w farbie (w miseczce), a następnie ułożyło na połowie kartki – jeden koniec sznurka musi wystawać poza kartkę, reszta sznurka może być ułożona dowolnie – im więcej zawijasów, tym lepiej. Sznurek przykryj drugą połową kartki i całość włóż między strony czasopisma. Poproś dziecko, aby pociągnęło za koniec sznurka i wyciągnęło go z kartki.
Odszukajcie kartkę i zobaczcie, jaki wzór powstał. Możecie w ten sposób przygotować całą stronę kolorowych sznurkowych kwiatów.
Zabawa rozwija wyobraźnię oraz sprawność rąk.

Skip to content