Grupa I – 24.06.2020 r.

 

Temat: Nad wodą jest zawsze wesoło.

Pomoce: ilustracje morza, jeziora, rzeki, muszelki, karta pracy.

Przebieg:

  1. Rozmowa na temat wakacji nad wodą – prezentujemy dzieciom zdjęcia przedstawiające różne możliwości spędzania wakacji nad wodą, np.: dzieci budujących zamek z piasku nad morzem, żaglówek pływających po jeziorze, dzieci pluskających się w rzece. Co można robić podczas wakacji nad wodą? Gdzie chciałybyście spędzić wakacje? Dlaczego? Informujemy, że do wody dzieci mogą wchodzić tylko z osobą dorosłą. Nigdy nie powinny wskakiwać do wody.
  2. Zabawy muszelkami, jeśli dzieci mają w domu – oglądanie, przeliczanie, nazywanie koloru, słuchanie „szumu morza” przez przykładanie do ucha.
  3. Zabawa ruchowa „Na plaży” – dziecko naśladuje zabawy na plaży, potem udaje, że się opala. Rozwijanie umiejętności improwizacji.
  4. Wykonanie ćwiczenia – karta pracy nr. 64. Dziecko dorysowuje brakujące elementy na rysunku.

 

Skip to content