Grupa II – 08.06.2020 r.

Temat tygodnia: Świat owadów

Temat dnia: H jak hak.

  1. ( Dz. 5 – letnie)Zabawa „Znam litery”. Rodzic rozkłada na stoliku dużo kartoników z literami. Dziecko wyszukuje i zabiera litery wskazane przez dorołego. Następnie nazywa je i próbuje ułożyć z nich wyraz, np.: LATO, OSA, LAS
  2. Zabawa „Wspólna zabawna historia”. Rodzic zapowiada wspólne stworzenie zabawnego opowiadania. Na zmianę dorosły –  dziecko dodaje wymyśloną przez siebie część historii. Całość na końcu podsumowuje  Mówi np.: Wczoraj na spacerze spotkałam małego skrzata…
  3. Zabawa ruchowa „Hej hop”. Rodzic rozkłada na podłodze kilka wstążek. Każda z nich jest rozłożona – tworzy linię. Dziecko biega swobodnie między wstążkami. Na sygnał „Hej hop!” dziecko przeskakuje obunóż przez najbliższej położoną linię, po czym wracają do biegu.
  4. Wysłuchanie wiersza „Na huśtawce”.

Hania, Henio, Honorata,

jako że początek lata,

 na huśtawce się huśtają

i tak się przekomarzają.

Henio leci na Hawaje.

Para dziewczyn tu zostaje.

Henio wciąż o wyspach mówi,

chociaż wątki ciągle gubi.

– Hipopotam?! Coś ty, Heniu!!

Hieny też nie spotkasz w cieniu!

 – Co najwyżej, to homara.

Niewątpliwie też komara.

– Zobaczycie wy, dziewczyny,

jakie mieć będziecie miny,

gdy przywiozę wam z wakacji

zdjęcie moje wśród… akacji.

– A nie pośród palm, kolego?

– Może, może… i co tego?

Na hamaku będę leżał…

Nikt Heniowi nie dowierzał:

 – Nie oszukuj, Heniu, nas!

Gdzie ty spędzisz letni czas?

– Dobrze… niech się każdy dowie:

u mej babci, w Hrubieszowie.

Agnieszka Kolankowska

( Dz. 5 – letnie)Wykonanie ćwiczenia w KP4 (ćw. 2, s. 41) – wyszukiwanie i kolorowanie elementów, których nazwy rozpoczynają się głoską h (hipopotam, hak, hulajnoga, harmonia, herbata, helikopter

Skip to content