Grupa II – 22.06.2020 r.

Temat: Lubimy podróżować.
Pomoce: film edukacyjny przedstawiający różne środków transportu (samochodu, autokaru, samolotu, pociągu, balonu) kartki z konturowym rysunkiem balonu, papier kolorowy, klej.
Przebieg:
1. Rozmowa kierowana na temat zbliżających się wakacji. Gdzie spędzimy wakacje? Co chciałabyś/chciałbyś robić w czasie wakacji? Czym możemy pojechać na wakacje?

2. Rozpoznawanie i nazywanie różnych środków transportu na podstawie filmu edukacyjnego . Czym się różni samolot od samochodu, autokaru i pociągu? Jak myślisz, który pojazd jest najszybszy? Przypominamy, że dzieci powinny podróżować samochodem zawsze w specjalnym foteliku.
3. Praca plastyczna „Kolorowy balon”. Wyjaśniamy, w jaki sposób można podróżować balonem. Następnie dajemy kartkę z konturowym rysunkiem balonu. Dziecko wykleja jego gondolę i kulistą powłokę wydzieranymi kawałkami papieru kolorowego. Rozwijanie umiejętności manualnych.
http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/prosty-balon?version=print lub

Balon

Skip to content