Grupa III – 15.06.2020 r.

Temat dnia: Masz wiadomość.1. „Burza mózgów” – Jak można przekazać komuś wiadomość? – swobodne propozycje dzieci.

2. Prezentacja i omówienie ilustracji w KP5, s. 54–55 – 6 latki-poznanie drogi listu i pracy listonosza, utrwalenie nazw związanych z pocztą np.: listonosz, znaczek pocztowy, adres, pocztówka, skrzynka, list…

3. „Czy znasz swój adres?” – podawanie przykładów, w których przydatna jest znajomość adresu zamieszkania, utrwalenie znajomości swojego adresu.

4. Wykonanie ćwiczenia 2 w KP5, s. 55– 6-latki-wklejanie znaczków do klasera dziadka Huberta – ćwiczenia w klasyfikowaniu, odnalezienie zasady, według której poukładane zostały znaczki.

5. Zabawa „Skojarzenia”. Mówimy wyraz,np. Listonosz, list, adres, skrzynka pocztowa. Zadaniem dzieci jest podanie jak największej liczby skojarzeń z danym wyrazem. Rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi.

6. Zabawa „Napisz wiadomość” – zachęcamy dzieci do napisania listu w formie rysunkowo – słownej do kolegi lub koleżanki z grupy i przesłanie na e- mealia grupowego, z którego następnie zostanie przekazany do wskazanego adresata czyli na pocztę elektroniczną jego rodzica.

7. Karty pracy dla 5-latków:
– Wykonanie pajęczynek KA, k. 28–30 – dzieci nawlekają owady na pajęczynkę z liczbą 10 ,
– Wykonanie ćwiczenia w KP4,ćw. 1, s. 46 – rozwijanie sprawności grafomotorycznej, przeliczanie i porównywanie liczebności zbiorów.

8. Spacer na wiosenną łąkę- obserwacja przyrody, nazywanie zwierząt i roślin.

Skip to content