Grupa III – 23.06.2020 r.

Temat dnia: Bezpieczne wakacje

  1. Słuchanie wiersza Danuty Gellnerowej „ 6 bezcennych rad dla tych, co wędrują w świat”.

1 . W pierwszym rzędzie tenisówki, bo najlepsze na wędrówki . Mogą też być adidasy, by wygodnie iść przez lasy .

2 . Plecak także mieć potrzeba, mały plecak albo chlebak . W nim kanapki, no, i picie . Spakowane? – Znakomicie!

3 . Uśmiech na wycieczkę też do plecaka z sobą bierz .

4 . Towarzystwo, moi mili, takie, by nie lazło w tyle . Takie, by na widok chrząszcza nie chowało się po gąszczach . Takie, żeby, proszę was, nie wrzeszczało idąc w las .

5 . Mapa, kompas – to wiadomo – nie zostają same w domu .

6 . Gdy już wszystko spakowane, budzik sobie nastawiamy, bo kto chce iść na wycieczkę, musi wcześnie wstać – koniecznie!

No, już dosyć dobrych rad – wyruszamy jutro w świat!

 

  1. Rozmowa na temat treści wiersza: O czym trzeba pamiętać, wybierając się na wycieczkę? Z kim najbardziej lubicie chodzić na wycieczki? Dlaczego?

 

  1. Zgadywanka „Rozpoznaj znak drogowy” – rodzic pokazuje plansze ze znakami drogowymi i pyta: Co oznacza ten znak drogowy? Dziecko, udziela odpowiedzi. Zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania znaków drogowych, aby być bezpiecznym podczas wycieczki.

 

  1. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem krzeseł (4 krzesełka)„Wyruszamy w rejs” – dziecko(marynarz) siedzi na krzesełku, rodzic (kapitan) wydaje komendy np.: cisza na morzu – dziecko delikatnie kołysze się na krzesłku, na lewą burtę – dziecko przesiada się na krzesło po lewej stronie, na prawą burtę – przesiada  się na krzesło po prawej stronie, wysoka fala – wstaje– siada, sztorm – zamienia  miejsce. Przy powtórzeniu zabawy  dziecko może wcielić się w rolę kapitana.

 

  1. Rozwiązywanie krzyżówki w KP5, s. 72- 6 latki
  2. Wykonanie ćwiczenia w KP4 (ćw. 2, s. 55) 5 latki– wskazywanie przedmiotów przydatnych w upalny dzień, wyjaśnienie zasad stosowania nakrycia głowy i picia wody, gdy jest gorąco.

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content