Oddział Przedszkolny w SP – 15.06.2020 r.

Temat dnia: Nasze prawa i obowiązki.

1. Zestaw ćwiczeń porannych.

„Malowanie oburącz” – ćwiczenie motoryku dużej. Dzieci w powietrzu rysują dowolne obrazki, powtarzając słowa: Gdy wspólnie pracują ręce, możesz napisać więcej.

„Marsz na piętach” – zabawa uspokajająca. Dziecko maszerujena piętach po obwodzie koła w rytm muzyki (dowolny utwór z repertuaru dziecięcego).

1. Piosenka o prawach dziecka – wysłuchanie piosenki. Rodzic zaprasza dziecko do uważnego słuchania utworu. Tłumaczy, że jest to piosenka, która mówi o prawach dzieci na całym świecie. Zadaniem dziecka będzie zapamiętać, o jakich prawach dziecka śpiewają dzieci w piosence.

• Dziecko udziela odpowiedzi na pytanie: O jakich prawach dziecka jest mowa w tej piosence?
  1. „Prawda – nieprawda” – zabawa ćwicząca logiczne myślenie. Rodzic wypowiada różne zdania. Jeśli zdaniem dziecka zdanie jest prawdziwe, klaszczą, jeśli nieprawdziwe – tupią nogami:
  • Nikt nie może mnie zmuszać do robienia złych rzeczy.
  • Mogę zmusić kolegę, żeby grał ze mną w piłkę.
  • Nikt nie może czytac moich listów bez pozwolenia.
  • Mogę bawić się tylko z kolegami, których wybierze (imię dziecka).
  • Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi.
  • Mam prawo do tajemnic i własnego zdania.
  • Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić,
  1. Praca z KP str. 29, 29a.
  2. Zabawa na świeżym powietrzu.