„Promyczki” uczą się, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym

Przez kilka ostatnich dni zabawy i zajęcia w najstarszej grupie przedszkolaków skupione były wokół tematyki ruchu drogowego i zasad warunkujących bezpieczeństwo na drodze. Dzieci poznały różne rodzaje znaków drogowych, uczyły się, jak odczytywać zamieszczone na nich symbole, poprzez praktyczne działania dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Usystematyzowały też wiedzę na temat roli policjanta w ruchu drogowym i utrwaliły znajomość swoich adresów zamieszkania. Przy okazji omawianej tematyki przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne: przestrzenne znaki drogowe, które ozdabiają szatnię oraz piękne rysunki obrazujące ruch uliczny.

Skip to content