PUCHATKI WIEDZĄ JAK DBAĆ O ZDROWIE

Czas w przedszkolu jest kontynuacją zdobytej do tej pory wiedzy, ale także jej poszerzaniem. Jesień – ze względu na bogactwo owoców, warzyw – jest bardzo dobrą okazją do tego, aby poznać nową wartość, jaką jest ZDROWIE.

 

W koszyku pani Jesieni znaleźliśmy m.in. cebulę, wokół której zbudowaliśmy wiele atrakcyjnych aktywności dla dzieci – maluchy sprawdziły, jak cebula wygląda w środku. Dowiedziały się, co to znaczy i jak ubrać się „na cebulkę” (czyli tak, by się nie przegrzać i nie zachorować). Przedszkolaki poznały też dynię – określiły jej kształt, kolor, wygląd. Poza tym poszukiwały figur geometrycznych ukrytych w kształtach przedmiotów dookoła nas: kół, trójkątów i kwadratów, zgodnie podsumowując, że najwięcej udało się odnaleźć kół.

W zabawach z kodowaniem dzieci utrwalały pojęcia: nad, pod, na, za. Uczyły się piosenki „Kolorowe listki” oraz wygrywając różne rytmy na prawdziwych kasztanach.

Dzieci dowiedziały się także, jak wyglądają grzyby, które można znaleźć w lesie. Poświęciły również dużo czasu na zdobywanie sprawności fizycznych, podczas zabaw muzyczno-ruchowych.

 

Skip to content