Wigilia

22 grudnia  w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

W ten uroczysty dzień wszystkie dzieci odświętnie ubrane zgromadziły się na stołówce przy pięknie udekorowanych stołach. Na samym początku Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powitał wszystkich Przedszkolaków i złożył świąteczne życzenia.

Wigilia w naszym przedszkolu rozpoczęła się  od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego opisującego Narodzenie Jezusa oraz obejrzenia występu starszaków i średniaków, które zaśpiewały kolędę „Była noc.” Następnie wszyscy zasiedliśmy przy stole, aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

Skip to content