Grupa I – wtorek, 30 marca

30.03.2021 r.

 

Temat: Skąd się wzięła pisanka?

  

1 Słuchanie piosenki  „Kurka i pisanki”

 

https://www.youtube.com/watch?v=6RH8hXpWnlk

 

 

  1. „Jajeczny slalom” – zabawa ruchowa z omijaniem. Rodzic ustawia pachołki.  Dziecko turla jajka do mety slalomem.

 

  1. „Czy jajko jest podobne do kury?” – dostrzeganie podobieństw i różnic. Dziecko przygląda się kurze oraz jajku. Zastanawia się, czy jajko jest podobne do kury, wymienia podobieństwa (jeśli takie dostrzega) i różnice.

 

  1. „Zabawy ze słowami” stosowanie w zdaniach odpowiednich form rzeczowników oraz czasowników w czasie przyszłym i przeszłym. Rodzic mówi zdanie, dziecko dopowiada brakujący wyraz, np. Oto kot, bawię się z… (kotem).

Mam pieska, bawię się z… (pieskiem).

Oto miseczka, wlewam mleko do… (miseczki).

To duża kanapa, kot wskakuje na… (kanapę).

To wysoki płot, kot wskoczy na… (płot).

 

  1. Dla chętnych zabawa teatralna „Kurza rodzina”

Przygotujcie sylwety kur, kogutów i kurczaków: mama uczy kurczaczka wyszukiwania ziarenek; kogut opiekuje się rodziną na spacerze; kogut obudził całe gospodarstwo i swojego kurczaczka głośnym pianiem; kurczaczek postanowił zwiedzić podwórko, a rodzice go szukali. Możecie przygotować scenografię z klocków.

Skip to content