Grupa II – wtorek, 30 marca

 Temat dnia: Wielkanocne  ozdoby

Pomoce: nasiona rzeżuchy, plastikowe tacki, wata lub lignina, pojemnik po jogurcie, nasiona owsa, ziemia do kwiatów, plastikowa  łyżeczka(królik), kokardki z bibuły.

Przebieg zajęć:

  1. Sadzimy rzeżuchę – dajemy dziecku plastikową tackę, watę lub ligninę i nasiona rzeżuchy. Dziecko wykłada tackę watą, zwilża ją wodą, a następnie posypuje nasionami rzeżuchy. Przypominamy, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć.
  2. Sadzimy owies – dziecko napełnia pojemnik po jogurcie ziemią przy pomocy łyżeczki,
    Następnie umieszcza ziarenka w ziemi. Na łyżeczce rysuje oczka, nosek, zęby i wąsy. Przykleja królikowi z łyżeczki kokardkę i umieszcza go w pojemniku. Podlewa ziarenka niewielką ilością wody.
    Codziennie pamiętamy o doglądaniu posianej rzeżuchy i owsa i  podlewaniu ich.
  3. Zabawa relaksacyjna „Wiosenne promyki”. Dziecko słucha muzyki relaksacyjnej i wyobrażają sobie, co się dzieje, kiedy promyki słońca zaczynają ogrzewać ziemię, rośliny i ludzi. Następnie opowiada o swoich wyobrażeniach.

.

Skip to content