Grupa IV – czwartek, 1 kwietnia

Temat dnia: „Pisanki

 1. Zabawy matematyczne „Pisanki”( można wykorzystać koła, które znajdują się w kopercie z figurami geometrycznymi) lub wyciąć z papieru kolorowego pisanki w dwóch kolorach : 6 żółtych i 5 zielonych; jako obręcz można wykorzystać kawałek włóczki lub wstążki. Rodzic rozkłada na dywanie kolorowe papierowe pisanki. Zadaniem dzieci jest umieścić w obręczach pisanki według odpowiedniego polecenia, np. –

 • w pierwszej obręczy połóż żółte pisanki, a w drugiej zielone, przelicz ile masz pisanek w danej obręczy i ułóż odpowiednią cyfrę,

 • w pierwszej obręczy połóż 3 pisanki, a w drugiej o2 pisanki więcej,

 • w pierwszej i drugiej obręczy połóż po tyle samo pisanek,

 • w pierwszej obręczy ułóż 5 pisanek, a w drugiej o 2 mniej, dziecko przelicza pisanki, układa je w pętlach, dobiera odpowiednie cyfry,

 • Ola w swoim koszyczku miała 4 pisanki, a jej brat Wojtek miał w swoim koszyczku 5 pisanek. Ile razem mieli pisanek?

  2. Wykonywanie ćwiczeń w kartach pracy nr 4, s. 55-liczenie jajek w koszykach, nalepianie pod koszykami cyfr – ćwiczenia w przeliczaniu, utrwalanie znajomości cyfr, kolorowanie jajek zgodnie ze wzorem – ćwiczenie grafomotoryczne, ćwiczenie spostrzegawczości.

  3. Obejrzenie animacji do piosenki „Święta Wielkanocne”- https://www.youtube.com/watch?v=KyeLlFX0p2g link do skopiowania

 • zwrócenie uwagi na to, co powinno się znaleźć w koszyczku wielkanocnym.

  4. Praca plastyczna „Koszyczek wielkanocny”- wykonanie pracy według własnych pomysłów i z materiałów dostępnych w domu.

  5. Zabawy na świeżym powietrzu Jest piękna pogoda, więc warto się dotlenić i trochę pohasać po podwórku. Dzieci z pewnością mają mnóstwo pomysłów, jak zorganizować sobie ten czas. Życzymy udanej zabawy!

Skip to content