Konkurs recytatorski “Maria Konopnicka na wesoło”

Pod koniec marca wychowankowie naszego przedszkola wzięli udział w konkursie recytatorskim “Maria Konopnicka na wesoło”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Limanowej. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, tegoroczny konkurs miał nieco inną niż zwykle formę – występy “na żywo” musiały zostać zamienione na nagrania audio – wizualne.

W kategorii dzieci sześcioletnich, nasze przedszkole reprezentowali:

  • Ania Zimniewska (wiersz pt. “Parasol)
  • Marysia Sobuś (“Sposób na laleczkę)
  • Michał Woźniczka (“Stefek Burczymucha)

W kategorii dzieci pięcioletnich, swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali:

  • Bartosz Garbień (“Taniec”)
  • Łukasz Radzik (“Muchy samochwały”)
  • Julka Maśnica (“Bocian”)

24 marca, nasi mali artyści, w obecności swoich kolegów i koleżanek z grupy “Smerfów” i “Promyczków”, pań wychowawczyń oraz pani pedagog, zaprezentowali swoje talenty, zachwycając wszystkich piękną recytacją i bezbłędnym opanowaniem naprawdę długich i trudnych utworów. Ich występy zostały nagrane, a następnie przesłane do organizatora.

Łącznie, w konkursie wzięło udział dwanaścioro sześciolatków i tyle samo pięciolatków uczęszczających do przedszkoli miejskich w Limanowej. Komisja, wśród uczestników w każdej kategorii wiekowej, przyznała po cztery I, II i III miejsca.

WYNIKI NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW:

  • sześciolatki – Marysia I miejsce, Ania II miejsce, Michał III miejsce
  • pięciolatki – Łukasz I miejsce, Bartosz i Julka III miejsce

Artystkom i artystom gratulujemy talentu i sukcesów, a Wam – Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu!

Skip to content