Konkurs recytatorski „Maria Konopnicka na wesoło”

Pod koniec marca wychowankowie naszego przedszkola wzięli udział w konkursie recytatorskim „Maria Konopnicka na wesoło”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Limanowej. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, tegoroczny konkurs miał nieco inną niż zwykle formę – występy „na żywo” musiały zostać zamienione na nagrania audio – wizualne.

W kategorii dzieci sześcioletnich, nasze przedszkole reprezentowali:

  • Ania Zimniewska (wiersz pt. „Parasol)
  • Marysia Sobuś („Sposób na laleczkę)
  • Michał Woźniczka („Stefek Burczymucha)

W kategorii dzieci pięcioletnich, swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali:

  • Bartosz Garbień („Taniec”)
  • Łukasz Radzik („Muchy samochwały”)
  • Julka Maśnica („Bocian”)

24 marca, nasi mali artyści, w obecności swoich kolegów i koleżanek z grupy „Smerfów” i „Promyczków”, pań wychowawczyń oraz pani pedagog, zaprezentowali swoje talenty, zachwycając wszystkich piękną recytacją i bezbłędnym opanowaniem naprawdę długich i trudnych utworów. Ich występy zostały nagrane, a następnie przesłane do organizatora.

Łącznie, w konkursie wzięło udział dwanaścioro sześciolatków i tyle samo pięciolatków uczęszczających do przedszkoli miejskich w Limanowej. Komisja, wśród uczestników w każdej kategorii wiekowej, przyznała po cztery I, II i III miejsca.

WYNIKI NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW:

  • sześciolatki – Marysia I miejsce, Ania II miejsce, Michał III miejsce
  • pięciolatki – Łukasz I miejsce, Bartosz i Julka III miejsce

Artystkom i artystom gratulujemy talentu i sukcesów, a Wam – Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu!

Skip to content