Warsztaty pszczelarskie

18 czerwca nasze przedszkole odwiedził pszczelarz z pasieki IMAGO, znajdującej się w miejscowości Wyskitna. Jego wizyta była okazją do zorganizowania ciekawych warsztatów dla przedszkolaków. Nasz gość okazał się znakomitym fachowcem i wielkim miłośnikiem pszczół. Rekwizyty, które przywiózł ze sobą sprawiły, że wszyscy mogliśmy poczuć klimat prawdziwej pasieki. Podczas spotkania z pszczelarzem dzieci dowiedziały się, czy zajmuje się osoba wykonująca ten nietypowy zawód, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego świata i w jaki sposób powstaje miód. Dużą atrakcja była możliwość przebrania się w strój ochronny, używany przez pszczelarzy podczas pracy w pasiece oraz pokaz żywych okazów owadów – królowej i robotnic! Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak wykonał świeczkę z plastra wosku pszczelego oraz otrzymał dyplom pszczelarza i słoiczek pysznego miodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów w poszczególnych grupach!

 

Skip to content