Jesienne muzykowanie w grupie „Jeżyków”

Większość dzieci bardzo lubi muzykę. Wpływa ona korzystnie na ich rozwój – w tym rozwój mózgu. Poprzez zabawy muzyczne i piosenki połączone z ruchem u dzieci kształtowane są: wrażliwość muzyczna, słuch, poczucie rytmu i sprawność fizyczna, uczą się one także wielu słów i zwrotów.

Ostatni tydzień spędziliśmy rozmawiając o jesiennej pogodzie, którą obserwowaliśmy podczas zabaw na dworze. Dużo mówiliśmy o deszczu, parasolu i ubraniach, które chronią nas przed zmoknięciem, a efektem tych rozmów było wykonanie pracy plastycznej „Parasol”. Słuchaliśmy jesiennej muzyki, dźwięków deszczu i wiatru. Rozpoznawaliśmy rodzaj deszczu po nasileniu dźwięku, sami także graliśmy i wystukiwaliśmy rytmy na instrumentach oraz różnych przedmiotach – gazetach, workach foliowych. Poznaliśmy piosenkę Pan Listopad i podczas zabaw muzyczno-ruchowych rozwijaliśmy poczucie rytmu, w których wykorzystaliśmy chustę animacyjną.

Skip to content