Propozycje zabaw dla Jeżyków – 07.12

Temat dnia: Niespodzianki.

wtorek, 7.12.2021r.

  1. Zabawy ruchowe.
  • „Piszemy listy” – zabawa ruchowa przy dowolnej piosence z repertuaru dziecięcego. Dziecko przy melodii zwrotek porusza się (biega, podskakuje, chodzi w zależności od rytmu piosenki). Przy melodii refrenu dziecko zatrzymuje się i naśladuje ruchem pisanie listu w powietrzu.
  • „Przy paśniku” – dziecko kładzie się na dywanie. Na sygnał R. chodzi na czworakach po całym pokoju i udaje różne leśne zwierzęta (sarny, zające itd.).
  1. „Listonosz” – zapoznanie z pracą listonosza. Rodzic prezentuje dziecku: listy, kartki okolicznościowe, gazety, ulotki reklamowe. Zadaje dziecku pytania: Co to za przedmioty? Kto je przynosi do domu? Dziecko udziela odpowiedzi na pytania. Rodzic czyta wiersz „Listonosz” Zbigniewa Dmitrocy.

Pan listonosz nosi listy

Do rolnika i artysty,

Nosi paczki i przekazy,

Sam już nie wie, ile razy.

 

Rodzic prezentuje obrazek przedstawiający listonosza oraz czerwoną skrzynkę na listy. Dziecko opowiada o wyglądzie listonosza (mundur, torba na listy). Rodzic zwraca uwagę na symbole poczty: czerwona skrzynka, niebieska tabliczka, złota trąbka).

http://blog.poczta-polska.pl/wp-content/uploads/2010/09/051.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cd/POL_2007_08_28_warsaw_miedzyborska_11.JPG/1200px-POL_2007_08_28_warsaw_miedzyborska_11.JPG

Skip to content