Język angielski u starszaków

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z J. ANGIELSKIEGO W GRUPIE 6 – LATKÓW

Zajęcia z j. angielskiego odbywały się dwa razy w tygodniu i trwały po pół godziny.

Nauka języka angielskiego odbywała się poprzez zabawę. Dzieci zachęcane były do aktywności ruchowej, śpiewu piosenek, tańców i wielu, wielu innych aktywności. Materiał nauczania na zajęciach opierał się na tematach bliskich zainteresowaniom dzieci. Każde zajęcia wzbogacane były własnymi pomysłami nauczyciela, by dzieci miały radość z odkrywania nowych rzeczy oraz osłuchiwały się z nowym słownictwem.

Czego się uczyliśmy?:

• powitanie, pożegnanie, przedstawianie się po angielsku, podanie ile mam lat,
  • kolory,
  • części ciała,
  • liczby od 1-20,
  • rodzina,
  • emocje,
  • owoce,
  • zwierzęta zamieszkujące farmę,
  • w zoo,
  • pojazdy, pomieszczenia w domu,
  • przybory szkolne,
  • ubrania,
  • Boże Narodzenie, Wielkanoc,
  • ćwiczenia ruchowe TPR – wykonywanie poleceń i reagowanie na nie.

Celem nauczania było umożliwienie dzieciom osłuchania się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego poprzez kierowanie do nich bardzo prostych poleceń w języku obcym, w toku różnych zajęć i zabaw.

E. Klimczak