Język angielski u starszaków

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z J. ANGIELSKIEGO W GRUPIE 6 – LATKÓW

 Zajęcia z j. angielskiego odbywały się dwa razy w tygodniu i trwały po pół godziny.

Nauka języka angielskiego odbywała się poprzez zabawę. Dzieci zachęcane były do aktywności ruchowej, śpiewu piosenek, tańców i wielu, wielu innych aktywności. Materiał nauczania na zajęciach opierał się na tematach bliskich zainteresowaniom dzieci. Każde zajęcia wzbogacane były własnymi pomysłami nauczyciela, by dzieci miały radość z odkrywania nowych rzeczy oraz osłuchiwały się z nowym słownictwem.

Czego się uczyliśmy?:

 • powitanie, pożegnanie, przedstawianie się po angielsku, podanie ile mam lat,
 • kolory,
 • części ciała,
 • liczby od 1-20,
 • rodzina,
 • emocje,
 • owoce,
 • zwierzęta zamieszkujące farmę,
 • w zoo,
 • pojazdy, pomieszczenia w domu,
 • przybory szkolne,
 • ubrania,
 • Boże Narodzenie, Wielkanoc,
 • ćwiczenia ruchowe TPR – wykonywanie poleceń i reagowanie na nie.

Celem nauczania było umożliwienie dzieciom osłuchania się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego poprzez kierowanie do nich bardzo prostych poleceń w języku obcym, w toku różnych zajęć i zabaw.

E. Klimczak

Skip to content