Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek, 8 listopada, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 wzięły udział w środowiskowej uroczystości upamiętniającej 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z całą społecznością szkolną, żołnierzami z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawicielami władz samorządowych uczestniczyły we Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym oraz w uroczystym Apelu Poległych pod Pomnikiem Legionistów w parku. Następnie, późnym popołudniem, odświętnie ubrane i przyozdobione kotylionami, zgromadziły się na sali gimnastycznej, na wieczornicy „Tobie Polsko śpiewamy”. „Promyczki” przepięknie zaprezentowały piosenkę połączoną z układem tanecznym „Od morza aż do Tatr”, otrzymując ogromne brawa od licznej publiczności. Po tym występie wszystkie przedszkolaki brawurowo zaśpiewały pieśń „Warszawskie dzieci” oraz mogły posłuchać innych żołnierskich utworów w wykonaniu uzdolnionych uczniów ZSP nr 4 oraz zaproszonych artystów.

Skip to content