Promyczki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

W grupie starszaków nie ma miejsca na nudę, dlatego dzisiaj, by ciekawie i pożytecznie spędzić czas, Promyczki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Naszej wycieczce przyświecały dwa cele: zapoznanie z biblioteką – jej działami i funkcjonowaniem oraz poznanie kolejnej legendy w ramach realizowanej w grupie innowacji pedagogicznej „Legendarna podróż po Polsce”. Zwiedzając bibliotekę, starszaki mogły zobaczyć nowoczesną czytelnię multimedialną, Miejską Galerię Sztuki, a w niej wystawę fotografii przedstawiających Afrykę oraz wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych. Miały również okazję przetestować działanie wrzutni i sprawdzić, jak wygląda książkomat. Następnie udały się do pięknie urządzonej wypożyczalni dla dzieci i wysłuchały czytanej przez opiekującą się nami dzisiaj panią Anię legendy o „Lechu, Czechu i Rusie”. Na zakończenie każdy mógł zrobić dla siebie królewską koronę i poczuć się, jak władca wymarzonego kraju. Po powrocie do przedszkola, Promyczki zafascynowane poznaną legendą, ochoczo zabrały się za rysowanie obrazków odzwierciedlających historię powstania państwa polskiego.

To był naprawdę udany dzień!

Serdecznie dziękujemy Paniom pracującym w wypożyczalni dla dzieci MBP, a w szczególności Pani Ani, za niesamowicie serdeczne i ciepłe przyjęcie i oprowadzenie nas po bibliotece, ogrom przekazanych informacji i twórcze warsztaty plastyczne!

Skip to content