Konkurs recytatorski Polscy poeci dzieciom

21 maja przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej już po raz siódmy miały okazję uczestniczyć w wewnętrznym konkursie recytatorskim pt. „Polscy poeci dzieciom”. Jego celem była popularyzacja poezji dziecięcej wśród najmłodszych oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Konkurs aktywnie wspierali rodzice, dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Jak co roku, poziom interpretacji utworów był bardzo wysoki.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 42 dzieci z poszczególnych grup. Wśród utworów prezentowanych przez przedszkolaków, zdecydowanie dominowały wiersze zaliczane do klasyki polskiej poezji dziecięcej, autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej czy Marii Konopnickiej.

Jury w składzie:
• p. Sara Nowak
• p. Dorota Piórkowska-Zięba

wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii dzieci 3-letnich:
I miejsce – Anastazja Uryga

II miejsce –  Julian Twaróg
III miejsce – Jakub Ryś

w kategorii dzieci 4-letnich:
I miejsce – Anna Waktor
II miejsce – Zuzanna Gaik
III miejsce – Leon Golonka

w kategorii dzieci 5-letnich:
I miejsce – Gabriela Bukowiec

II miejsce – Hanna Pałka
III miejsce – Hiacynta Żeliszewska

w kategorii dzieci 6-letnich:
I miejsce – Karolina Radzik

II miejsce – Joanna Golonka
III miejsce – Hanna Wójcik

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli wyróżnienia i również otrzymali upominki.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom:

  • Firmom: F.I.F.O Robert Filipek, JONIEC, ELFACH FOTOWOLTAIKA, BDART AGENCJA REKLAMOWA, F.H.U. MULTIPAK S.C., DELIKATESY CENTRUM, NARODOWY INSTYTUT FRYDERYKA CHOPINA, NARODOWY TEATR EDUKACJI, BISTRO „CIESZYMICHA”
  • Właścicielom sklepu DLA RODZINKI
  • Radzie Rodziców  Grupy „Pszczółki”
  • Rodzicom: Ewelinie Ferenczak, Joannie Janocie, Marcie Załubskiej, Justynie Uryga, Urszuli Michałek, Dorocie Pietroń, Paulinie i Witoldowi Ryś, Danucie Wrona, Anecie Waktor, Sebastianowi Iwan.

Dzięki Państwa ofiarności możliwe było przygotowanie atrakcyjnych nagród dla dzieci biorących udział w naszym konkursie. Z całego serca za wszystko dziękujemy!

 

 

Skip to content