Narodowe Święto Niepodległości

W środę 9 listopada 2016 roku w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięły udział przedszkolaki z grupy Jeżyków i Promyczków Miejskiego Przedszkola nr 4, oraz najstarsze grupy z Miejskiego Przedszkola nr 1.
W uroczystym pochodzie, na czele z orkiestrą parafialną pod kierunkiem pana Czesława Kozy, uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 wraz z nauczycielami, pocztami sztandarowymi zaprzyjaźnionych szkół wraz z ich dyrektorami, przemaszerowali do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Tam odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez panią Ewę Kruczek i pana Wojciecha Dudka wraz uczniami. Mszę świętą odprawił ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii. Po Mszy Świętej wszyscy udali się pod Pomnik Legionistów. Oddział „Strzelców” mł. insp. Stanisława Dębskiego dowódcy J.S. 2402 Limanowa, kompanii składającej się z uczniów ZS nr 1 i ZSTiO w Limanowej, przeprowadził Apel Poległych. Następnie delegacje poszczególnych szkół i instytucji złożyły wiązanki kwiatów.
Ta uroczystość była wspaniałą lekcją patriotyzmu dla najmłodszych. Przedszkolaki zarówno z Miejskiego Przedszkola nr 4, jak i Miejskiego Przedszkola nr 1 zachowywały się wzorowo.

 

Skip to content