TOBIE POLSKO ŚPIEWAMY

„Tobie Polsko śpiewamy”– ten piękny wielopokoleniowy koncert pieśni patriotycznych odbył się 07 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych nr 4, w którym aktywnie uczestniczyły dzieci z przedszkola wraz ze swymi paniami oraz rodzicami. Średniaki oraz starszaki przepięknie zaprezentowały utwór W. Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”, oraz zaśpiewały „Przybyli ułani”. Dzieci miały okazję wysłuchać, a także włączać się w śpiew pieśni patriotycznych, żołnierskich i piosenek o Polsce w wykonaniu orkiestry Parafialnej pod batutą Czesława KOZY, Męskiej Grupy Wokalno-Instrumentalnej „Górne Łososinioki” pod kierunkiem Ryszarda WRÓBLA, Szkolnego Zespołu Muzycznego pod kierunkiem Wojciecha DUDKA jak również zaproszonych gości.
Poprzez tego typu formy aktywności artystycznej przywracana jest zbiorowa pamięć o polskich pieśniach patriotycznych, pielęgnowane jest dziedzictwo kulturowe, a przede wszystkim kształtowane są postawy patriotyczne wśród dzieci.
Słowa uznania dla Rodziców naszych przedszkolaków, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania włączając się w przygotowaniach do koncertu. DZIĘKUJEMY!!!

 

Skip to content