Od nasionka do rośliny

Promyczki rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – pomagały i same sadziły kwiaty cebulowe, dymkę na szczypiorek i siały kwiatki. „Od nasiona do rośliny” – poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym.
Dzieci od najmłodszych w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Nauczyciel dostarcza dzieciom różnorodnych eksperymentów i materiałów ( w zależności od pory roku ), które pobudzają ich ciekawość i aktywność poznawczą. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.

 

Skip to content