Bananowe babeczki

W dniu 29.05.2017 w godzinach dopołudniowych dzieci z grupy Jeżyków samodzielnie przygotowały poczęstunek dla swoich Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Z wielkim zaangażowaniem odmierzali składniki, mieszali ciasto i nakładali do foremek. Babeczki bananowe bardzo smakowały Rodzicom.  Poniżej podajemy przepis:

Babeczki bananowe

3 lub 4 dojrzałe banany, rozgniecione

1/3 szklanki roztopionego masła (pół kostki)

3/4 szklanki cukru

1 roztrzepane jajko

1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

1 łyżeczka sody oczyszczonej

szczypta soli

1.5 szklanki mąki pszennej

W dużym naczyniu wymieszać roztopione masło z rozgniecionymi bananami. Wmieszać cukier, roztrzepane jajko, wanilię. Na końcu dodać mąkę wymieszaną z sodą i szczyptą soli. Wymieszać. Najlepiej zostawić masę, na około 15 – 20 minut aby babeczki wyrosły podczas pieczenia. piec ok. 20 – 25 minut w piekarniku nagrzanym do 170 stopni C.

Smacznego!!!

 

Skip to content