Góra Grosza

Nasze przedszkole wzięło udział w XVIII edycji „Góra Grosza”. Celem na który zbieraliśmy monety, była pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może jeden grosz – niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki chętnie wrzucały monety do szklanego słoika, który był naszą skarbonką. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. W przedszkolu wszystkie grupy: „Puchatki”, „Jeżyki”, „Promyczki” łącznie zebrały sto siedem złotych i dwadzieścia siedem groszy. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy!

Chcielibyśmy, również bardzo podziękować w imieniu swoim i obdarowanych rodzin za wszelakie dary przeznaczone podczas akcji „Akcji Szlachetna Paczka”. Dziękujemy za wsparcie materialne i dobre serce.

 

 

Skip to content