Wycieczka do Teatru Lalek „Rabcio”

9 maja dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 wzięły udział w wycieczce autokarowej do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Podczas tego wyjazdu nasze przedszkolaki po raz pierwszy miały okazję zaprezentować się w nowo zakupionych kamizelkach odblaskowych. Gdy dotarliśmy na miejsce, aktorzy czekali już na nas z otwartymi ramionami i zaprosili do obejrzenia spektaklu pt. „Karius i Baktus”. W baśniowej atmosferze, stworzonej przez wspaniałe efekty świetlne, kaskady baniek mydlanych oraz tajemniczą muzykę, dzieci poznały sympatycznego Marka, który jak większość maluchów uwielbia słodycze oraz Kariusa i Baktusa – bakterie harcujące w jego buzi i psujące zęby chłopca. Barwna fabuła tego spektaklu była zarazem ważnym przesłaniem dla małych widzów: „Jeżeli nie będziesz mył zębów, bakterie w twojej buzi będą miały wspaniały raj!”. Po obejrzeniu przedstawienia wszystkie dzieci obiecały, że zawsze będą dbać o swoje ząbki i nie pozwolą, by Karius i Baktus zrobili sobie w nich domki. W dobrych humorach, pełni pozytywnych emocji, wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka była naprawdę udana!

Skip to content