Propozycje zabaw gr. I – 25.03.2020 r.

Grupa I
ŚRODA 25. 03. 2020: Kolorowa suknia Pani Wiosny
Wykonanie pracy plastyczno – technicznej: „Wiosenna wydzieranka” – Należy przygotować duży arkusz papieru z konturowym rysunkiem Pani Wiosny. Ważne jest, aby najwięcej miejsca na rysunku zajmował kontur sukni postaci. Dziecko z pomocą dorosłego wydziera kawałki papieru kolorowego lub bibuły i nakleja je na kartkę, tworząc suknię Pani Wiosny.
Zabawa ruchowa naśladowcza „Bociany”. Dziecko – bocian chodzi po pokoju, podnosząc wysoko kolana. Ręce ma wyciągnięte przed sobą i naśladuje nimi dziób bociana. Dziecko – bocian wydaje odgłos klekotania: kle, kle, kle.
Zabawa matematyczna „Ile razy bocian zaklekotał?. Dorosły pokazuje kartki z różną liczbą kropek (2 kropki, 3 kropki, 4 kropki, w zależności od umiejętności dziecka). Dziecko – bocian najpierw przelicza kropki, a następnie klekocze odpowiednią liczbę razy.

Skip to content