Grupa I – 27.04.2020 r.

Temat: Jak dbamy o zdrowie?

Pomoce: obrazki przedstawiające sprzęty sportowe oraz owoce i warzywa, konturowe rysunki owoców i warzyw, kredki.

Przebieg:

  1. Rozmowa na temat sposobów dbania o zdrowie – zadajemy pytania: Jak się czujesz gdy jesteś chory, a jak gdy jesteś zdrowy? Co robimy, gdy jesteśmy chorzy? Kto nam wtedy pomaga? Jak możemy dbać o swoje zdrowie? Czego powinniśmy dużo jeść, żeby być zdrowymi? Czego nie należy jeść zbyt często?
  2. Zabawa „Co służy naszemu zdrowiu?”. Pokazujemy dziecku różne obrazki w tym przedstawiające sprzęty sportowe oraz owoce i warzywa (np.: komputer, telewizor, krzesło, konewkę, cukierki, skakankę, piłkę, rower, hulajnogę, jabłko, ogórek). Zadaniem dziecka jest wskazać te obrazki, na których są elementy służące naszemu zdrowiu. Ćwiczenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Możemy skorzystać też z obrazków pod linkiem:

https://chomikuj.pl/nowiny/Przedszkole/Kolorowe+obrazki/Dbamy+o+zdrowie

  1. Praca plastyczna „Wesołe owoce i warzywa”. Przygotowujemy konturowe rysunki owoców i warzyw. Dziecko wybiera sobie dowolny rysunek. Koloruje owoc lub warzywo i dorysowuje mu: oczy, buzię, nos, ręce i nogi. Rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych.

https://www.przedszkola.edu.pl/kolorowanka-jablko.html

https://www.przedszkola.edu.pl/kolorowanka-gruszka.html

https://www.przedszkola.edu.pl/kolorowanka-pomidor.html

https://www.przedszkola.edu.pl/kolorowanka-rzodkiewka.html

  1. Zabawa pantomimiczna „Dbamy o zdrowie”. Proponujemy dziecku aby pokazało za pomocą ruchu czynności, które pomagają w dbaniu o zdrowie.. (np.: mycie rąk, granie w piłkę, gimnastyka, jazda na hulajnodze). Rozwijanie umiejętności improwizacji.

 

Skip to content