Grupa I – środa 22.04.2020 r.

Temat: Dzień Ziemi.
Przebieg:
1.Rozmowa z dzieckiem z wykorzystaniem rekwizytu – globusa ( gdy nie mamy korzystamy z ilustracji). Prezentujemy dziecku globus, wyjaśniamy, że pokazana jest na nim Ziemia w bardzo dużym pomniejszeniu. Informujemy, że kolor niebieski oznacza wody, które otaczają lądy. Mówimy dziecku, że dzisiaj swoje święto ma nasza planeta. Jak myślisz, jakie życzenie mogłaby mieć Ziemia w dniu swojego święta? Jaką minę miałaby zaśmiecona Ziemia, a jaką czysta? Jaki prezent możemy dla niej dzisiaj zrobić?(posprzątać)
(Jeśli jest to możliwe wychodzimy z dzieckiem na podwórko wokół domu, wyposażamy dziecko w gumowe rękawiczki i worek i zachęcamy do udziału w porządkowaniu otoczenia).
2. Zabawy umuzykalniające z wykorzystaniem nakrętek
– Improwizacja ruchowa z nakrętką. Dziecko tańczy do wesołej muzyki z nakrętką na: dłoni, głowie, ramieniu itp.
– Zabawa „Gramy na nakrętkach”. Dziecko wydobywa dźwięki za pomocą nakrętek – Stuknij nakrętką o podłogę, pocieraj nakrętką o podłogę, postukaj nakrętką o ścianę, postukaj nakrętką w krzesło, stolik itd.
– Zabawa „Zagraj tak jak ja”. Dziecko gra na nakrętkach proste rytmy w taki sposób, jak my zademonstrujemy, następnie prosimy aby zagrało „swoją” muzykę. Na koniec zabawy zachęcamy, aby dziecko zagrało raz szybko, raz wolno, oraz cicho i głośno.

Skip to content