Grupa II – 08.04.2020 r.

Temat: Zabawy z jajkiem.

Pomoce: chochla, ugotowane jajka, patyk, łyżka, flamastry, barwniki spożywcze,

1. Zabawa ruchowa „Od punktu do punktu”. Dziecko ustawia się na linii startu. Rodzic podaje dziecku chochlę z ugotowanym jajkiem. Zadaniem dziecka jest przejście z jajkiem od miejsca startu do mety tak, aby jajko nie upadło.

2. Zabawa sprawdzająca postrzeganie i koordynację wzrokowo-ruchową „Kształty”.
Dziecko rysuje patykiem na podłodze kształty, np.: jajka, słońca, serca. Zadaniem dorosłego jest rozpoznać co narysowało.

3. Zabawa „Hop, do góry!” Dziecko ustawia przed sobą jajko i przeskakuje przez nie obunóż do przodu i do tył, uważając, aby na nie nie nadepnąć.

4. Zabawa z toczeniem „Do celu.” Rodzic wyznacza jeden punkt. Dziecko przetacza jajko
za pomocą łyżki tak, aby znalazło się w wyznaczonym miejscu. Nie może pomagać sobie drugą ręką.

Dzieci 5-letnie wykonajcie z Kącika artysty kartę nr 20 – dzieci ozdabiają wnętrze kartki według własnych pomysłów, wykorzystując dowolne materiały, następnie, po wypchnięciu jajka, sklejają ze sobą obie strony kartki. I jeszcze jedno zadanie z Kart Pracy 3 ćw. 1, s. 52-53.

Dzieci 4-letnie wykonajcie z Kącika artysty kartę nr 22 – układanie puzzli, kolorowanie obrazka, ozdabianie pracy oraz ćwiczenie z Kart Pracy 3 s. 58.

4. Malowanie pisanek. Barwienie wcześniej ugotowanych jajek barwnikami spożywczymi. Malowanie wzorków przy użyciu flamastrów.

Skip to content