Grupa I – 12.05.2020 r.

Temat: Skąd się bierze mleko?

Pomoce: plastikowe miseczki i łyżeczki, zdjęcia przedstawiające różne zwierzęta hodowlane oraz produkty, które od nich pochodzą, jogurty naturalne, banany, karta pracy.

Przebieg zajęć:

  1. Zabawa inscenizacyjna do wiersza Danuty Gellnerowej „Łakomy kot”. Dziecko – kotek ma przed sobą miseczkę i łyżeczkę, recytujemy wiersz, a dziecko ilustruje ruchem jego słowa. Naśladuje mieszanie mleka w miseczce, próbowanie, a potem pokazuje, że miseczka jest pusta.

                                                                    „ Łakomy kot”

W domku za rzeką kot gotował mleko.

Mieszał je w rondelku łyżeczką niewielką.

Raz zamieszał,  raz spróbował,

bardzo krótko je gotował.

Zanim się ugotowało – nic w rondelku nie zostało.

 

  1. Rozmowa kierowana na temat produktów pozyskiwanych od zwierząt. Od jakiego zwierzęcia mamy mleko? Co można z niego zrobić? Dla jakich produktów hodujemy kury?
  2. Wykonanie ćwiczenia karta pracy nr. 57. Dziecko łączy linią produkty ze zwierzętami, od których one pochodzą.
  3. Wspólne przygotowanie jogurtu bananowego. Dziecko kroi banany na małe kawałki i zalewa je jogurtem. Następnie dokładnie miesza wszystko w miseczce. W ten sposób uzyskuje naturalny jogurt bananowy. Przypominamy o przestrzeganiu zasad higieny. Degustacja samodzielnie przygotowanego jogurtu.

 

Skip to content