Grupa I – 14.05.2020 r.

Temat: Zwierzęta dorosłe i ich dzieci.

Pomoce: zdjęcia dorosłych zwierząt hodowlanych i ich młodych, karta pracy.

Przebieg:

  1. Zabawa dydaktyczna „Zwierzęta i ich dzieci” – prezentujemy zdjęcia dorosłych zwierząt hodowlanych i ich młode., mówimy jak nazywamy młode zwierzęta (krowa – cielę, koza – koźlę, klacz – źrebię…). Poznanie nazw potomstwa zwierząt hodowlanych.

Link: https://przedszkouczek.pl/2019/03/29/zwierzeta-na-wsi/

Znajdziecie Państwo na tej stronie różne propozycje do realizowanego tematu min. piosenkę „Gdacze kura” którą poznaliśmy w poniedziałek, piosenkę „Stary Donald farmę miał” jak również zabawy matematyczne, logiczne, kodowanie, gry, puzzle.

  1. Praca plastyczno-techniczna „Owieczka” – karta pracy nr. 16. Dziecko wyjmuje wszystkie elementy karty i skleja je według wzoru. Brzuszek owieczki wykleja kawałkami waty.
  2. Zabawa słowna. Dziecko szuka określeń, którymi można opisać dowolne młode zwierzęta hodowlane, np.: owieczkę (puszysta, miękka, biała…), kurczątko (żółte, malutkie, śmieszne…). Wzbogacanie słownictwa.

 

Skip to content