Grupa I – 19.05.2020 r.

Temat: Mój tata jest kochany.

Pomoce: szablony rybek wycięte z kolorowego bloku technicznego,

Przebieg:

1.Zabawa pantomimiczna „Wybieramy się z tatą na ryby”. Dziecko ilustruje ruchem słowa.

Pewnego dnia tata zaproponował dzieciom wyprawę na ryby. Wcześnie rano wsiedli do samochodu i pojechali. (dziecko stoi za dorosłym – tatą kierowcą i naśladuje odgłos silnika: brum, brum, brum) Po chwili byli już nad jeziorem. (dziecko udaje, że odpina pasy i wysiada z samochodu). Poszli na pomost i zarzucili wędki.( wykonuje zamach, udając, że zarzucają wędki) W ciszy i skupieniu czekali, aż jakaś ryba złapie się na haczyk. (dziecko chwilę stoi w ciszy, bez ruchu) Po niedługim czasie wędki zaczęły się ruszać. (udaje, że trzymana w dłoni wędka się ruszają) Szybkim ruchem poderwali je do góry, ściągnęli ryby z haczyków i włożyli je do wiaderek. (dziecko  naśladuje wszystkie czynności) Rozwijanie umiejętności improwizacji, wchodzenia w role.

  1. Zabawa matematyczna „Ile ryb złowiłeś?” – dajemy dziecku pewną liczbę rybek wykonanych z kolorowego bloku technicznego i wydajemy polecenia: Policz, ile masz rybek, sprawdź jakiego są koloru. Zabawę powtarzamy. Przeliczanie elementów, porównywanie ich liczby.
  2. Rysowanie portretu taty dowolną techniką.
  3. Piosenka do śpiewania: https://www.youtube.com/watch?v=ZxgFEtsfIBs

 

Skip to content