Grupa I – 25.05.2020 r.

Temat dnia: Kto mieszka w zoo?
Pomoce: prezentacja multimedialna (film) o zwierzętach mieszkających w zoo, zdjęcia różnych zwierząt egzotycznych (w tym koali), szarfy, kredki, kartki z bloku, biała, szara i brązowa włóczka, klej.
Przebieg:
1.Oglądanie prezentacji multimedialnej (filmu) o zwierzętach mieszkających w zoo lub rozmowa z wykorzystaniem zdjęć przedstawiających zoo i żyjące w nim zwierzęta. Co to jest zoo? Co możemy tam zobaczyć? Jakie zwierzęta żyją w zoo? Czy są to zwierzęta, które możemy spotkać w lesie albo na wsi?

2. Zabawa dydaktyczna „Jakie to zwierzę?” – pokazujemy zdjęcia zwierząt egzotycznych, a dziecko mówi ich nazwy. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.

3. Praca plastyczna „Milutki koala” – prezentujemy zdjęcie, na którym jest koala i rozmawiamy z dzieckiem na temat jego wyglądu. Następnie dajemy kartkę z narysowanym konturem zwierzęcia, dziecko wykleja kawałkami włóczki w kolorze białym i szarym lub brązowym. Ćwiczenie umiejętności wyklejania.

Miś koala

Skip to content