Grupa I – piątek 08.05.2020 r.

Temat: Zabawy w moim domu.

Pomoce: 2 ręczniki, kartki, farby plakatowe, kubeczki z wodą, płyn do naczyń i rurki do napojów.

Przebieg:

1.„Domowe zawody pływackie” – zabawa wzmacniająca mięśnie grzbietu, ramion oraz nóg

Przygotuj dwa długie ręczniki. Połóż je na podłodze równolegle w odległości około pół metra. Zachęć dziecko, żeby na ręcznikach ustawiło swoje zabawki, które będą dopingować sportowca podczas wyścigów. Następnie poproś, aby dziecko położyło się na brzuchu między ręcznikami i na sygnał wystartowało w wyścigach pływackich – uniosło głowę, ramiona, nogi i wykonywało ruchy jak podczas płynięcia (młodsze dziecko może poruszać wyłącznie rękami
lub wyłącznie nogami). W tym czasie ciągnij za końce ręczników, aby dziecko miało wrażenie, że się porusza. Sportowiec dopływa do mety, gdy ściągniesz całe ręczniki. Powtórzcie zabawę kilka razy – możecie próbować wyścigów w różnych stylach pływackich.

2. „Tajemnicza postać” – Zabawa wspierająca rozwój mowy, rozwijająca słownictwo, kształtująca umiejętność logicznego myślenia „
– Zachęć dziecko do zabawy w odgadywanie osób z najbliższego otoczenia
na podstawie opisu słownego. Opisz wygląd danej osoby, w tym jej cechy charakterystyczne. Gdy dziecko odgadnie, o kogo chodzi, zamieńcie się rolami – poproś dziecko o opisanie znajomej osoby.

3.„Malowanie bańkami” – ćwiczenia oddechowe.
Przygotuj kartki, farby plakatowe, kubeczki z wodą, płyn do naczyń i rurki do napojów. Dolej do wody nieco płynu do naczyń oraz farby plakatowej w wybranym kolorze. W kilku pojemnikach możesz przygotować różne kolory płynu do baniek. Zachęć dziecko, żeby moczyło rurkę w kolorowym płynie do baniek, a następnie delikatnie dmuchało i puszczało bańki na kartce. Gdy bańki pękną, zostawią kolorowe ślady. Poproś dziecko o namalowanie w ten sposób radosnego obrazka.

4. „Tańce w kole” Zabawa rozgrzewa mięśnie całego ciała i kształtuje poczucie rytmu.
Przygotuj dowolną skoczną piosenkę, Poproś dziecko, aby poruszało się po okręgu w rytm piosenki – najpierw maszerując, następnie podskakując naprzemiennie na jednej i drugiej nodze, unosząc ramiona i klaszcząc nad głową, skacząc krokiem dostawnym (bokiem). Dopilnuj, aby dziecko poruszało się w rytm muzyki.
Link do piosenki http://planetadzieci.wsip.pl/Planeta_dzieci_Piosenka_z_zabawa_3-latek.mp3

Skip to content