Grupa II – 05.05.2020 r.

Temat dnia: Mój kraj.

1. Zagadki słowne „Co to jest?” – Rodzic opisuje godło, flagę i hymn Polski, nie używając ich nazw. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie zagadek słownych.
2. „Piankowa mapa” – praca techniczna rozwijająca zmysł dotyku i wyobraźnię przestrzenną. Do wykonania piankoliny potrzebne będą: 1 kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia, biały lub bezbarwny płyn do mycia naczyń. Dziecko miesza składniki, następnie formuje kształt Polski. Można też wykonać kształt Polski w inny sposób, np. na konturze mapy Polski zróbcie wyklejankę z papieru, plasteliny, materiału. Powodzenia!
3. A teraz trochę gimnastyki:
Na początek mała rozgrzewka https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w&t=175s
A teraz… mama lub tata, siostra albo brat też mogą się poruszać

4. ( Dz. 5 – letnie)Wykonanie ćwiczenia w KP4 (ćw. 2, s. 15) – zaznaczanie elementów, które kojarzą się z Polską.

Skip to content