Grupa II – 19.05.2020 r.

Temat tygodnia: Święto Mamy i Taty.

Temat dnia: Kocham mamę i tatę.

  1. Zabawa grupowa „Serduszkowe opowieści”. Dziecko siedzą opowiada, za co kochają swoich rodziców. Zabawę można urozmaicić trzymając w ręku papierowe serce i mówić np.: Kocham moi rodziców za to, że zawsze mi pomogą, jeśli tego potrzebuję.
  2. Praca techniczno-plastyczna „Wielkie serca”. Na dużym arkuszu sztywnego papieru dziecko próbuje narysować ołówkiem duże serce, na całą powierzchnię kartki. W środku serca rysuje koło, przez które może przejść głowa dziecka. Kolejny etap to wycięcie dużego serca i mniejszego otworu. Dzieci kontynuuje zadanie, ozdabiając pracę według własnych pomysłów. Można wykorzystać do tego papier kolorowy, gazety, bibuły i włóczki.
  3. „Kolorowe serca” – rodzic rysuje kolorowe serca w odpowiednim rytmie: czerwone, czerwone, zielone, żółte, czerwone, czerwone, zielone… Dziecko ma za zadanie powiedzieć, co będzie dalej.
  4. „Łańcuszek” – zabawa rozwijająca małą motorykę. Dziecko otrzymuje kolorowe kartki, dziurkacz i sznurek. Dziecko ma za zadanie wyciąć serca (lub inne kształty), przedziurkować je i nawlec na cienki sznurek w wymyślonym przez siebie rytmie.
  5. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych https://www.youtube.com/watch?v=oBm5En379vc

Miłego dnia

 

Skip to content