Grupa III – 25.05.2020 r.

Temat dnia: Kocham mamę i tatę.

1. Recytacja wiersza Hanny Łochockiej „Obrazek dla mamy”.

Mamo,

namalowałam ci obrazek

zupełnie sama .

Na tym obrazku

jesteśmy razem:

ja, twoja córka,ty, moja mama.

A twój synek,

mój brat,podaje ci kwiat .

Jesteś pięknie ubrana,

uśmiechnięta i ładna

(rysowałam cię przecież od rana!)

Tylko mi tu nie wyszło,że ty,

mamo, jak żadna,

jesteś najmocniej

z wszystkich kochana!

1. Rozmowa na temat treści wiersza, pyta do dziecka: Kogo narysowała dziewczynka?, Jak wyglądała mama?, Czego nie udało się jej narysować?

Kogo brakuje na rysunku, aby była cała rodzina? Wymień członków twojej rodziny.

1. Zabawa ruchowa „Serduszko dla mamy i taty”. Dziecko swobodnie biegają  w rytm dowolnej melodii, a na przerwę w muzyce zatrzymuje się i łączy dłonie, tworząc serduszko.

1. Wypowiedzi dziecka  na temat swoich rodziców – mamy i taty. Kończenie zdania: Moja mama jest…, mój tata jest…

1. Utrwalenie piosenki „Mama zadumana”, powtórzenie jej kilkakrotnie odtwarzanie rytmu piosenki za pomocą klaskania, stukania np. dwoma drewnianymi klockami, tupania itp..

1. Jeżeli jest to możliwe to prosimy, aby to polecenie odczytała starsza siostra, brat lub babcia czy dziadek. Kochane dzieci dzisiaj wykonujemy laurkę dla mamy i taty. Jest to niespodzianka.            Na    wydrukowanej kartce narysujcie portrety swoich rodziców. Rysowane postacie powinny być odpowiedniej wielkość, stosownie do wielkości ramek. Gdy narysujesz  i pokolorujesz swoich rodziców pomaluj tło, a następnie starannie pokoloruj ramkę i ozdób białą ramkę według własnych pomysłów np. z wykorzystaniem papieru kolorowego, bibuły. Ułóż sobie krótkie życzenia, takie prosto od serduszka, a następnie złóż je rodzicom wraz z wykonaną laurką.

Koniecznie pochwalcie się z nami efektami swojej pracy.

Proszę o wydrukowanie karty pracy potrzebnej do wykonania pracy plastycznej.