Grupa I – 26.06.2020 r.

Temat: Wakacyjne marzenia Trampolinka.

Pomoce: kartki z bloku, kredki, KA.

Przebieg:

  1. W tym tygodniu dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych planach, a dzisiaj posłuchają o planach swojego przyjaciela – Trampolinka. Jak myślicie, co Trampolinek będzie robił podczas wakacji? Czy chciałby gdzieś pojechać?Jak myślicie, czym Trampolinek wybierze się na wakacje?
  2. Wysłuchanie opowiadania Urszuli Piotrowskiej Wakacyjne marzenia Trampolinka.

Ledwo zaczęły się wakacje, a już pan listonosz przyniósł Trampolinkowi mnóstwo kartek pocztowych.– Od kogo te pocztówki? – zapytał pluszowy Tygrysek. – Od dzieci, które są na wakacjach – cieszył się Trampolinek. Na kartkach były piękne widoki, morze z falami, plaża, żaglówka na jeziorze, wysokie góry, a nawet różne zwierzęta, kwiaty i drzewa. – Chciałbym to wszystko zobaczyć. Hej, hop! – zawołał Trampolinek i podskoczył trzy razy w górę. Gdy podskakiwał, to zawsze dobre pomysły przychodziły mu do głowy. Na razie przyszła nowa piosenka: Zabawki od razu zapamiętały słowa piosenki i powtarzały ją z Trampolinkiem. – Trampolinku – odezwała się lalka Anielka. – Może spełnimy twoje marzenie i polecimy balonem na wakacje? – Tak, tak, tak! – przytakiwały inne zabawki. Balon stał w schowku i strasznie się nudził, bo nikt nigdy nim nie latał. Dwie ciężarówki zjechały z półek dla samochodów. Przy pomocy małego, ale silnego dźwigu załadowały balon na przyczepy i wywiozły na przedszkolne podwórko. A w sali zaczęło się wielkie pakowanie. Anielka i pluszowy Zajączek równo układali: ubranka na pogodę i niepogodę, sandałki, klapki, trampki, kalosze, okulary przeciwsłoneczne, kremy do opalania i wszystko, co jest potrzebne i może się zatem przydać. Tygrysek pomagał w pakowaniu i nawet wymyślił wierszyk:

Kapelusze, czapki z daszkiem

i chusteczki, i opaski.

Głowę chroni się przed słońcem,

które bardzo jest gorące.

 

– Dziękuję, Tygrysku, za przypomnienie o nakryciach głowy – pochwalił Tygryska Zajączek. A w tym czasie Trampolinek przygotował balon do odlotu. – Przyjaciele, wsiadamy. Hej, hop! – zapraszał uradowany. I wiu, wiu, balon poleciał z wiatrem po wakacyjną przygodę.

  1. Rozmowa na temat opowiadania. Co dostawał Trampolinek od dzieci? O czym marzył Trampolinek? Kto pakował rzeczypotrzebne na wakacjach? Co spakowali Zajączek, Tygrysek i lalka Anielka? Czym zabawki wybrały się na wakacje?
  2. Praca plastyczna „Trampolinek na wakacjach”. Każde dziecko rysuje wakacyjną ilustrację, na której znajduje się Trampolinek. Rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych.

 

Skip to content