JESIENNE ZABAWY W PARKU

Ponieważ za oknem zagościła jesień, postanowiliśmy doświadczać jej wszystkimi zmysłami. Byliśmy na spacerze w parku pełnym jesiennych kolorów, dźwięków i zapachów. Część darów jesieni zabraliśmy do przedszkola – przydadzą się do różnego zabaw plastycznych i ruchowych, gdy na świecie zagości zima i śnieg utrudni zabawę na świeżym powietrzu.

Wspólnie udekorowaliśmy naszą salę, tak by nikt nie miał wątpliwości, jaka pora roku króluje teraz na świecie. Dzieci dowiedziały się także, co to znaczy, że przyroda postanowiła „zasnąć” na zimę i dlaczego tak się dzieje, z czym się to wiąże. Dzieciom szczególnie podobała się zabawa z liśćmi spadającymi na głowę. Podczas zabaw z liśćmi spadającymi z drzewa dzieci ćwiczyły użycie określeń dotyczących kierunków w przestrzeni (za, obok, nad, przed), utrwalały również pojęcia mały, duży.

 Pobyt w parku sprawił dzieciakom ogromną radość.

Skip to content