„Promyczki” uczą się miłości i szacunku do Ojczyzny

Święto Niepodległości, obchodzone corocznie 11 listopada, jest jedną z naszych najważniejszych tradycji narodowych. Upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów i niewoli. Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z grupy „Promyczków”, które przygotowując się do tego ważnego wydarzenia, uczestniczyły w szeregu działań dydaktycznych, kształtujących ich miłość i przywiązanie do Ojczyzny – poznały symbole narodowe, dowiedziały się, które miasto jest stolicą Polski, słuchały legendy o Warszawskiej Syrence, uczyły się hymnu państwowego i pieśni patriotycznych, tańczyły krakowiaka, wykonały ciekawe prace plastyczne: ogromną mapę Polski, flagi i biało – czerwone kotyliony. Wystąpiły też z programem artystycznym pt. „Ciebie Polsko miłujemy”, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne, ucząc tym samym młodszych przedszkolaków szacunku dla naszego kraju i wdzięczności dla ludzi, którzy polegli, walcząc o jego wolność.

Skip to content