Konkurs recytatorski „Polscy poeci dzieciom”

18 maja przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej już po raz szósty miały okazję uczestniczyć w wewnętrznym konkursie recytatorskim pt. „Polscy poeci dzieciom”. Jego celem była popularyzacja poezji dziecięcej wśród najmłodszych oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Konkurs aktywnie wspierali rodzice, dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Jak co roku, poziom interpretacji utworów był bardzo wysoki.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 45 dzieci z poszczególnych grup. Wśród utworów prezentowanych przez przedszkolaków, zdecydowanie dominowały wiersze zaliczane do klasyki polskiej poezji dziecięcej, autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej czy Marii Konopnickiej, ale nie zabrakło również bardziej współczesnych pozycji, takich jak np. „Wróżki przyrody” Anny Kwiecińskiej-Utkin.

Jury w składzie:
• p. Małgorzata Witkowska
• p. Dorota Piórkowska-Zięba
• p. Wojciech Dudek

wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii dzieci 3-letnich:
I miejsce – Kamila Garbień

II miejsce – Hanna Hałapa
III miejsce – Jakub Janota

w kategorii dzieci 4-letnich:
I miejsce – Gabriela Bukowiec
II miejsce – Stanisław Rutka
III miejsce – Amelia Leśniak

w kategorii dzieci 5-letnich:
I miejsce – Karolina Radzik

II miejsce – Kinga Wrona
III miejsce – Anna Ociepka

w kategorii dzieci 6-letnich:
I miejsce – Antonina Wideł

II miejsce – Małgorzata Topa
III miejsce – Mateusz Pławecki

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli wyróżnienia i również otrzymali upominki.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom:

• Firmom: N.O.W.I., RUTECH TECHNOLOGIA BLIŻEJ NAS, ELFACH FOTOWOLTAIKA, BDART AGENCJA REKLAMOWA, F.H.U. MULTIPAK S.C.
  • Aptece NIEZAPOMINAJKA
  • Właścicielom sklepu DLA RODZINKI
  • Państwu Agacie i Jakubowi Ryś, Monice i Krzysztofowi Zimniewskim, Ewelinie i Danielowi Ferenczak, Cecylii i Danielowi Łąckim, Anecie i Tomaszowi Górczyk.

Dzięki Państwa ofiarności możliwe było przygotowanie atrakcyjnych nagród dla dzieci biorących udział w naszym konkursie. Z całego serca za wszystko dziękujemy!