Piknik sześciolatków na pożegnanie przedszkola

15 czerwca, sześciolatki z grupy IV i V wybrały się na piknik do gospodarstwa Państwa Malców, znajdującego się na Koszarach. Błękitne niebo i piękne letnie słońce od samego rana zapowiadały wspaniałą zabawę, dlatego zaraz po śniadaniu przedszkolaki ochoczo wyruszyły do domu Justynki, nie mogąc doczekać się przygotowanych dla nich atrakcji. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitali nas gospodarze wraz z grupą mam, które przez cały czas czuwały nad tym, by chwile spędzone podczas tego pożegnalnego pikniku dostarczyły dzieciom mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Korzystając z pięknej pogody, dzieci wesoło bawiły się na wielkim dmuchanym placu zabaw, skakały na trampolinie, huśtały na huśtawkach, grały w badmintona i piłkę. Ogromną atrakcją dla wszystkich była zabawa w podchody, zakończona odnalezieniem skarbu, zorganizowana i przeprowadzona przez mamę Gosi. W przerwach pomiędzy radosnymi zabawami wszyscy zajadali przygotowane słodkości, owoce, grillowane kiełbaski i lody, które prosto z lodziarni przywiozła mama Marcina. Pobyt w gospodarstwie był również okazją do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Chętne osoby mogły przejechać się na kucyku, karmić kozy i owce oraz obserwować kaczki, kury i rybki w sadzawce.

Serdecznie dziękujemy Państwu Elżbiecie i Tomaszowi Malcom za gościnne przyjęcie nas w swoich progach oraz wszystkim RODZICOM, którzy włączyli się w organizację  pikniku. Był on wspaniałą okazją do integracji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.