Wycieczka Promyczków do Laskowej

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, „Promyczki” wybrały się na wycieczkę do Laskowej, do klimatycznej „Zagrody na Jędrzejkówce”. Pod opieką sympatycznych Pań Gospodyń – Danusi i Izabeli – samodzielnie przygotowały, zgniotły i uformowały ciasto drożdżowe na podpłomyki, zwiedziły skansen i karmiły zwierzęta w Leśnej Zagrodzie. Uczestniczyły również w licznych zabawach integracyjnych oraz prostych pracach, takich jak przesiewanie mąki, ubijanie masła, zamiatanie podwórka czy przebieranie grochu. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było dojenie sztucznej krowy. Pobyt na Jędrzejkówce – od początku do końca pełen niesamowitych wrażeń – uświadomił dzieciom, jak wyglądało życie na wsi w czasach, kiedy nie było telewizorów, telefonów i tabletów. Przedszkolaki dowiedziały się, że bez tych wynalazków również można się świetnie bawić, wykorzystując rzeczy, które się ma w zasięgu ręki, np. liście, kasztany, wytłoczki po jajkach, kamienie czy piłki z siana.

Skip to content