Grupa I – 01.06.2020 r.

Temat dnia: Święto dzieci.
Pomoce: zdjęcia przedstawiające dzieci z różnych krajów i kontynentów, tekst wiersza, karta pracy.
Przebieg:
1.Rozmowa na temat Dnia Dziecka z wykorzystaniem zdjęć dzieci z różnych krajów i kontynentów. Mówimy dziecku, że 1 czerwca jest święto wszystkich dzieci na całym świecie. Prezentujemy zdjęcia dzieci różnych narodowości. Zwracamy uwagę na ich wygląd, otoczenie, w jakim się znajdują, zabawki, którymi się bawią itp.

Fotografie dzieci ze 100 krajów świata na Dzień Dziecka!

2.Słuchanie wiersza Danuty Gellnerowej pt. „Dzieci”.

Wszystkie dzieci na całym świecie są takie same –
lubią skakać na jednej nodze i lubią zanudzać mamę.
Wszystkie dzieci na całym świecie
śpiewają wesołe piosenki i byle kamyk,
i byle szkiełko biorą jak skarb do ręki.
Podobno dzieci na całym świecie
bywają niegrzeczne czasem, lecz to nie u nas,
nie w naszym mieście – to gdzieś za górą, za lasem

3. Rozmowa na temat wiersza. Co lubią robić wszystkie dzieci? Co ty lubisz robić? Jakie są twoje ulubione zabawy i zabawki? Jakie piosenki lubią dzieci na całym świecie? Jaka jest twoja ulubiona piosenka? Śpiewanie piosenki wybranej przez dziecko.
4. Wykonanie ćwiczenia – karta pracy nr. 60 – łączenie postaci z ich cieniami.